Alar Karis asub juhtima Arengufondi nõukogu

 (1)
Alar Karis asub juhtima Arengufondi nõukogu
Alar KarisFoto: Andres Putting

Eesti Arengufondi nõukogu valis esmaspäeval toimunud korralisel koosolekul uueks esimeheks Alar Karise.

Karise sõnul on fondil töös mitu uut ambitsioonikat projekti. „Arengufondi tegevuse peamiseks mõõdupuuks peab olema kaasaegse Eesti ettevõtluse aktiivsus, edukus ja rahvusvaheline läbilöögivõime,” kommenteeris Karis, kelle kinnitusel on investeerimistegevuse ja seireprojektide kõrval fondi lähiaastate suurimaks proovikiviks ettevõtlikkuse arendamiseks mõeldud nii-öelda äratuskoolituste kava välja töötamine ja ellu viimine.

Viimased kolm aastat nõukogu tööd juhtinud Raivo Vare põhjendas ametist loobumist uue etapiga fondi tegevuses. „Minu jaoks sai kevadel üks periood läbi – järgmiseks viieks aastaks sai valitud uus juhatuse esimees ning paras aeg on ka nõukogu töö juhtimises ohjad üle anda,” selgitas Vare.

Tartu ülikooli professor Alar Karis on olnud Arengufondi nõukogu liige alates 2007. aastast. Karis on rektorite nõukogu juhatuse esimees, aastatel 2003–2007 oli Karis Eesti maaülikooli ning aastatel 2007–2012 Tartu ülikooli rektor.

Arengufond on riigikogu ellu kutsutud mõttekeskus ja riskikapitalifond, mille eesmärk on kasvatada ettevõtlikkust Eestis ning investeerida rahvusvahelisele turule suunatud innovaatilistesse Eesti ettevõtetesse. 1

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare