Andekad lapsed võivad muutuda probleemseteks

 (37)

Ekspertide hinnangul on kuni kolmandik koolist välja langevatest lastest andekad, kes vajavad rohkem tähelepanu.
Tartu ülikooli teaduskooli direktori Viire Sepa sõnul ei oska õpetajad koolides andekust ära tunda ning seetõttu hakkab lapsel igav, mistõttu tema õpihuvi kahaneb.

“Võime oletada, et mingi osa andekaid läheb kaduma, nad muutuvad probleemseteks lasteks,” ütles ka haridus- ja teadusministeeriumi üldkeskharidustalituse peaekspert Liidia Oberg. Taoliste laste õpimotivatsioon kahaneb ning nad langevad kergemini koolist välja.

Sepa kinnitusel on andekatele lastele tarvis maakondlikke tugikeskusi, kus nad saaks oma potentsiaali paremini rakendada. “Igas koolis võiks olla diferentseeritud õpe kümnele protsendile õpilaskonnast,” lisas ta. Sepa sõnul on tippandekaid lapsi Eestis ligikaudu kaks kuni viis protsenti.

Obergi kinnitusel on riik probleemist teadlik, seetõttu on ministeeriumi uues üldhariduse arengukavas kirjas vajadus töötada andekatele lastele välja eraldi programm.

Sepa sõnul peaks see algama õpetajakoolitusest. “Õpetajakoolitus on võtmeküsimus,” rõhutas ta. Nii võiks õpetajakoolituse 3+2 süsteemi magistritasemel õpetada andekuspedagoogikat.

Kui õpetajad andeka lapse tunnis ära tunnevad, saaks laps võtta osa piirkondlikes keskustes korraldatavatest süvakursustest, kui tema enda kool seda ei võimalda. Kõigepealt viib ministeerium läbi uuringu, et kaardistada andekate laste õpetamise ulatust ja vajadusi Eestis.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Telli nüüd Eesti Päevaleht ja vali kingitus juurde! Vaata lähemalt »

56 000€
Viimsi vald, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
116 900€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
455€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
149 900€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter

229 900€
Tallinn, Korter
739 900€
Tallinn, Korter
424 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare