Ansip pronksiöö jälitamisest: kuidas ma saaksin Krossi pärast seda usaldada?

 (203)

Andrus Ansip
Andrus AnsipFoto: Martin Dremljuga

Pronksiööl oli toonase peaministri Andrus Ansipi autoeskort sunnitud tegema peatuse, sest neil oli saba järel. Hiljem selgus, et jälitaja Dmitri Savins on seotud nii Arctic Sea kaaperdamisega kui ka tema värske erakonnakaaslase Eerik-Niiles Krossiga.

Eerik-Niiles Krossi ootamatu IRL-ist lahkumine ja Reformierakonda astumine šokeeris eriti just Andrus Ansipit, kes pole kunagi Krossiga vastastikust sümpaatiat väljendanud. Endine peaminister on Eestis üks väheseid inimesi, kellel on täpne ülevaade uue võitluskaaslase minevikust, kuid oma sõnades on ta hoidnud tagasihoidlikku joont. Brüsselis avas Ansip Eesti Päevalehele pahameele tagamaid. Ühtlasi õigustas ta ka praeguse peaministri Taavi Rõivase valimisreklaami.

••Andrus Ansip, kuidas suhtute Eerik-Niiles Krossi Reformierakonda vastuvõtmisse?

See ei ole see, mis Reformierakonna nägu peaks määrama. See, kuidas Reformierakond on Eestit juhtinud, paistab väga hea välja. Krossi suhtes on minu meelsus ja veendumus kõigile teada. Midagi uut mul sinna lisada ei ole.

Kui te oleksite olnud Reformierakonna esimees ja peaminister, kas te oleksite Krossi vastu võtnud?

Ei.

Põhjendage palun.

Põhimõtteliselt on sellest ka Ekspress kirjutanud ja ma jään nende väidete juurde, mis ka Ekspressis on. Ma ei arva, et Reformierakonnale on kangesti vaja inimest, keda ameeriklased oma riiki ei luba. Ameeriklaste otsus on tähelepanuväärne ja kui me teame, et on olemas konflikt USA vs. Kross, siis ma arvan, et ei ole mõistlik selles konfliktis valida valet poolt.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare