Antarktika-ekspeditsioon on rahapuuduse tõttu toppama jäänud

 (12)

TALLINN, 2. aprill (EPLO) aasta lõpuks kavandatud Eesti Antarktika-ekspeditsioon lükkub teadmata ajaks edasi, sest asja korraldav mittetulundusühing pole valitsuselt selleks loodetud raha saanud, kirjutab Postimees.

Ehitamata on laev, tellimata varustus, kirjutamata teadusprojektid. «Keegi pole öelnud, et seda ekspeditsiooni pole vaja, aga kellelgi pole olnud ka julgust öelda: teeme ära! Enamasti suhtuvad poliitikud asjasse pooldavalt, kuid ometi on küsimus õhku rippuma jäänud,» ütles Eesti Antarktika-ekspeditsiooni projekti juht Mart Saarso.

Seni on ettevõtmist toetanud eraisikud ja paar firmat, mis aga pole piisav. «Välisministeerium, kelle haldusalasse see kuulub, pole ekspeditsiooniks raha taotlenudki. Seda ei ole ka tuleva aasta eelarve esialgsetes taotlustes,» ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Riina Vändre.

Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste sõnas, et välisministeerium ei ole tõepoolest tänavusse eelarvesse Antarktika-ekspeditsiooni jaoks raha taotlenud. «Eelarve kasv oli olematu ja meil on tõsiseid probleeme välispoliitiliste prioriteetide rahastamisega. Kahjuks ei mahu see ka tuleva aasta taotlustesse.»

Saarso leidis, et seepärast oleks mõistlikum, kui valitsus eraldaks raha sihtotstarbeliselt reservfondist. Ta pidas taotluse piisavaks aluseks 12 akadeemiku ja teadlase üleskutset, mis ekspeditsiooni vajadust tõestas.

Valitsuse meedianõunik Erki Peegel kinnitas, et valitsus pole tõesti Antarktika-ekspeditsiooniks raha eraldanud.

«Sellest pole konkreetselt juttu olnud. Kui välisministeerium oleks raha taotlenud, oleks valitsus seda ka arutanud,» ütles Peegel.

e-kaubandus konverents