Ants Laaneots andis üle vanemohvitseride auastmetunnused ja teenetemärgid


Kaitseväe juhataja kindral Ants Laaneots andis täna hommikul Eesti Sõjamuuseumis üle vanemohvitseride auastmetunnused ning kaitseväe teenetemärgid.

„Vanemohvitseri staatuse vääriliseks tunnistamine ütleb ühe sõjalise juhi kohta palju. Kõigepealt seda, et tegemist ei ole juhusliku relvakandjaga, vaid ohvitseriga, kes on läbinud järjest tihenevate sõelade kadalipu ja on korduvalt tõestanud oma akadeemilisi võimekusi, sõjalisi teadmisi, juhtimisoskusi, kehalist vastupidavust ning tahtejõudu ja sisemist distsipliini tegutseda pinge all,“ ütles kindral Ants Laaneots.

Kindral Laaneots lisas, et vanemohvitser on jõudnud oma sõjalises arengus sellele tasandile, kus on võimalik hoomata kogu suure riigikaitsemehhanismi  hammasrataste,  jõuhoobade ja põhjus-tagajärg seaduspärade süsteemi toimimist. „Selliselt positsioonilt on võimalik esmalt näha probleemseid kohti Eesti riigikaitsesüsteemis ja seejärel ka viia meie riigikaitsesüsteemi järk-järgult uutele kvalitatiivsetele tasanditele.“

„Teie, Eesti sõjameeste vaimne eliit, loote eeskuju mille järgi Eesti ohvitsere ja Eesti kaitseväge meie ühiskonnas ning maailmas tuntakse. Ohvitseri käitumise ja tegude järgi võib rahvas otsustada terve kaitseväe ja isegi terve riigi üle, sest sõdu ei hoia ära ega võida üksi relvad, vaid tahe, usk ja oskused. Sõdurid ja rahvas järgnevad tarkadele ja vapratele juhtidele,“ ütles kindral Laaneots.

Vabariigi President ülendas brigaadikindraliks Kaitseväe Peastaabi ülema Riho Terrase. Koloneli auastme sai Eesti sõjaline esindaja NATO Euroopa Vägede Peakorteri (SHAPE) juures Viljar Schiff.

Vabariigi President ülendas 13 ohvitseri kolonelleitnandi auastmesse ja kaks mereväelast auastmesse kaptenleitnant. Teiste seas said kolonelleitnandi auastme Staabi- ja Sidepataljoni ülem Veikko Kannel, Õhuseiredivisjoni ülem Janek Lehiste, Kaitseväe Peastaabi logistikaosakonna ülem Tarmo Ränisoo, ja Õhutõrjepataljoni ülem Mati Tikerpuu. Kaptenleitnanti auastmesse ülendati Mereväe Staabi ülem Ivo Värk.

Majori auastmesse ülendas president kokku 36 kaitseväelast ja kaitseliitlast ning kaptenmajori auastmesse ühe mereväelase.

Lisaks auastmete üleandmisele autasustas kindral Laaneots kaitseväelasi ja riigiametnikke Kaitseväe Teeneteristiga riigikaitseliste teenete eest. Kaitseväe Teenetemärgid panuse eest kaitseväe arengusse pälvisid kolonelleitnant Paul Kunimägi, kapten Meelis Stamm, veebel Elar Reiser, Tartu linnapea Urmas Kruuse, Värbamiskeskuse juhataja Lauri Kurvits, Rein-Karl Loide Tallinna Tehnikaülikoolist, Taimar Peterkop Kaitseministeeriumist ja Kalju Tammaru Eesti Hoiuraamatukogust.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare