[ÄP] Pealinlasi kimbutab lehkav rannajoon

 (2)

Kuigi Tallinna Vesi kinnitab, et lasnamäelaste heitvesi ei ole juba aastaid saanud kuidagi seguneda Tallinna lahte voolava vihmaveega, kahtlustavad teadlased ja keskkonnakaitsjad, et lisaks kõdunevatele vetikatele võib Pirita tee ääres valitsevale hingematvale haisule oma vürtsi lisada ka linlaste reovesi, kirjutab Postimees.

Tallinna keskkonnaameti osakonnajuhataja Anni Turro sõnul on amet varasematel aastatel tellinud mereinstituudilt pidevalt uuringuid Tallinna lahe rannikul oleva vee kohta. "Kaks aastat tagasi võtsid mereinstituudi teadlased proovi ka lahte jõudvast Lasnamäe vihmavett sisaldavast torust ning tegid kindlaks, et tegelikult vaid piki heitveetorusid voolama pidanud reovesi oli pääsenud ka vihmavee hulka," rääkis ta.

Samas märkis Turro, et vähemalt praegu piinab Pirita teel autoga sõitvaid juhte ning piki mereranna äärt jalutavaid, jooksvaid või rattaga sõitvaid inimesi tõenäoliselt vaid vetikate kõdulehk. "Jalutasin sealt esmaspäeva õhtul ise ka läbi ja praegu pole seal küll mingeid jälgi, et heitvett oleks merre tulnud," lausus Turro. "Haisu tekitab seal vetikate lagunemine ja kõdunemine. Ja just Maarjamäe lossi vastas on hais väga sarnane fekaalide tõttu tekkiva haisuga."

Kindla vastuse võimaliku reostuse kohta annaks Turro sõnul aga vaid proovid, mille tellimiseks pole ametile tänavu raha eraldatud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare