Kolmapäevasel kohtuistungil taotles riigiprokurör Triin Bergmann Linterile, Klenskile ja Revale nelja-aastast ja Sirõkile kolmeaastast tingimisi vangistust, kõigile süüdistatavaile kolmeaastase katseajaga, kontrollnõuete täitmisega ning lisakaristusena osalemise sotsiaalprogrammis. Karistuse hulka palus prokurör kohtul arvata süüdistatavate vahi all viibitud aja.

Linteri kaitsja Leonid Olovjanišnikovi väitel puudub tema kaitsealuse tegevuses kuriteo koosseis ja tema süü ei ole tõendatud ning tema kaitsealune tuleb õigeks mõista.

Reva ja Sirõki kaitsja Vladimir Sadekov taotles kohtult samuti tema kaitsealuste õigeks mõistmist. Kaitsja väitel ei saa Revat süüdistada kriminaalkorras tema veendumuste eest, mis puudutavat teatud ajaloosündmusi, mis leidsid aset 1945. aasta mais ja kogu Sirõki tegevus nii enne aprillisündmusi kui ka aprillisüdmuste ajal kandis õiguslikku iseloomu.

Ka Klenski kaitsja Aleksandr Kustovi seisukoht on, et tema kaitsealune ei ole süüdi ja ta palub kohtult õigeks mõistvat otsust.

Süüdistuse kohaselt organiseerisid Öise Vahtkonna liidrid Linter, Reva ja Klenski koos Venemaa Föderatsiooni noorteorganisatsiooni Naši Eesti liidri Mark Sirõkiga massilisi korratusi, mis toimusid Tallinnas 2007. aasta 26.–28. aprillil. Massiliste korratustega kaasnesid rüüstamised, purustamised, süütamised ning vastuhakud võimuesindajatele.

Karistusseadustiku kohaselt võib neid süüdimõistmise korral karistada ühe- kuni viieaastase vangistusega.

Kaitsepolitsei pidas Reva, Linteri ja Sirõki kinni ööl vastu 27. aprilli 2007. aastal ning mehed võeti vahi alla 28. aprillil. Mark Sirõk vabastati vahi alt 13. juunil, Maksim Reva ja Dmitri Linter 16. novembril. Dimitri Klenski pole seoses massirahutuste organiseerimise kriminaalasjaga vahi all viibinud.