Archimedes soovitab EKA ikkagi 12 miljonist ilma jätta

 (4)
Archimedes soovitab EKA ikkagi 12 miljonist ilma jätta
EKA krunt ja maja Gonsiori tn.8-EKA krundi naaber.Pildistatud Kaubamaja katuselt.Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Eesti kunstiakadeemia (EKA) esitas sihtasutuse Archimedes otsuse peale kool 12 miljonist Euroopa eurost ilma jätta vaide. Archimedes arutas asja uuesti, kuid jättis oma varasema seisukoha muutmata.

Kunstiakadeemia nõukogu otsustas 7. veebruaril, et vaidlustab sihtasutuse Archimedes otsuse jätta akadeemia ilma uue maja ehitamiseks lubatud 12 miljonist eurost Euroopa rahast. Vaide esitamise tähtaeg oli 10. veebruar ja Arc­himedesel oli selle läbivaata­miseks aega viis päeva.

Archimedese kommunikatsioonijuht Karin Kase ütles, et Eesti kunstiakadeemia esitas Archimedesele vaide, kuid sihtasutus oma seisukohta ei muutnud ja leiab endiselt, et plaanitud projekti elluviimiseks on liiga vähe aega ja kool ei pruugi jõuda Euroopa tõukefondide raha tähtajaks ära kasutada ega maja valmis ehitada.

Kase märkis, et sihtasutus saatis oma seisukoha edasi haridus- ja teadusministeeriumile, kes otsustab, kas akadeemia saab hoolimata Archimedese soovitusest siiski Euroopa tõukefondide raha kasutada või mitte. Ministeeriu­mil on otsuse langetamiseks aega 30 päeva.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare