Arheoloogid paluvad haruldase leiu kaitsmisel inimeste abiArheoloogid paluvad Saaremaal Salme kandis leitud haruldase leiu kaitseks inimeste abi ning soovitavad sealkandis liikujatel olla tähelepanelikud.

Loetud päevad pärast seda, kui suure ajaloolise väärtusega Salme muinaslaeva juures olid tööd lõpetatud, komistasid tee-ehitajad juba uue leiu otsa, kui kaabli jaoks kaevatud kraavist tulid välja mõõgad, odaots, laeva needid ja inimluud. Need leiud toidavad teooriat, et Salmel on tegu siiski laevamatustega, kirjutas Oma Saar.

Arheoloogidele teeb muret, et Salmele võivad muistiseid otsima tulla ka metallidetektoritega huvilised, kes Konsa sõnul pahatihti lihtsalt vanaaegset asja oma kaminaservale kaunistuseks otsivad, kirjutas Oma Saar.

“Kui näete kedagi metalliotsijaga, siis teavitage kohe politseid või muinsuskaitse inspektorit,” palus Konsa. Pärast laupäevast leidu organiseeris Salme vald kohapeale valvuri, kes kuni kraavi kinniajamiseni vallavanem Kalmer Poopuu sõnul “silma peal hoiab”.

 

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare