Balti kett kukkus Guinnessi rekorditeraamatust välja

 (5)
Balti kett kukkus Guinnessi rekorditeraamatust välja
----

TALLINN, 9. juuni (EPLO) - Värske Guinnessi maailmarekordite raamatu järgi on kolm seni eestlastele kuulunud rekordit hiljuti ületatud, ajaloo pikim inimkett ei ole enam Balti kett, kirjutab Eesti Ekspress.

1989. aastal Tallinnast Vilniusse ulatunud keti pikkus oli 595 kilomeetrit ja sellest võttis osa umbes kaks miljonit inimest.

2004. aasta detsembris ühinesid viis miljonit Bangladeshi elanikku inimketis Teknafist Tentuliasse, hõlmates umbes 1050 kilomeetri pikkuse vahemaa. Bangladeshi opositsioon nõudis niimoodi peaminister Khaleda Zia tagasiastumist ja uute valimiste korraldamist.

Kõrgeima Lego klotsidest torni rekord on nüüd 28,19 meetrit ja see ehitati USA osariigis Californias Carlsbadis. Tallinna lauluväljakul ehitatud torn oli "kõigest" 24,91 meetri kõrgune.

Mullu löödi üle ka Erkki Kõlu anekdoodirääkimise rekord 362 anekdooti ühe tunniga. Uus rekord on 499 anekdooti tunnis ja selle püstitas inglane Tim Vine 2004. aasta oktoobris Soho teatris.

Ainus uus eestlaste rekord on 2004. aasta novembris Viljandi tikuvabrikus valmistatud maailma suurim tikk, mis oli 6,235 m pikk ja 27,5 cm läbimõõduga. Kokku on igal aastal uuendatavas raamatus kümme Eestiga seotud rekordit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare