Bardid peavad pidu


Tänasest pühapäevani toimub Lasnamäel Lindakivi kultuurikeskuses rahvusvaheline autorilaulude festival.

Külalistena esinevad Jevgeni Slabikov ja Olga Serebrjanaja Moskvast. Lisaks neile astuvad üles külalisesinejad Lätist. Eesti esinejad on pärit Tallinnast, Narvast, Kohtla-Järvelt ja Rakverest. Kokku on esinemiseks registreerunud ligi 30 bardi.

Venemaal on bardilauludel võimas traditsioon. “Bardilaulud tekkisid Nõukogude Liidus Stalini surma järgsel ajal tudengilaulust, linnaromansist ja huvist rahvalaulu vastu,” selgitas festivali üks esinejatest, bardilauluhuviline Jaak Johanson. “Bardilaulud on paralleelnähtus 1950-ndatel USAs ja Prantsusmaal tekkinud uuele folklaulule.

Venelased on kirjandusrahvas ja nii ongi nende laul väga tihedalt seotud luule ja kirjandusega. Bardilaulude puhul toimub vahel luulelt laulule üleminek nii, et ei märkagi,” rääkis Johanson.

Täna kell 11–14 esinevad Tallinnast pärit konkursist osavõtjad, homme samal ajal esitavad oma loomingut mujalt tulevad esinejad. Homme kell 15 toimub lastele ja suurtele mõeldud kontsert, kell 18 külalisesinejate kontsert.

Pühapäeval toimub konkursi teine voor ning kell 16 on festivali lõppkontsert, kus esinevad laureaadid, žürii ja külalised. Õhtuti istub festivalirahvas Kloostriaidas, arvatavasti saab ka seal esinejate laulu ja kitarrimängu kuulata.

Festivali piletid maksavad 40-60 krooni, lastele ja pensionäridele 25 krooni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare