City jäädvustati panoraamfotodele

 (1)

Mulluseid ja tulevasi panoraamfotosid võrreldes paistab silma südalinna areng ja majade kerkimine
Arhitektuuri- ja disainigaleriis Pärnu mnt 6 on laupäevani avatud näitus Tallinna panoraamfotodest. Kesklinna uusehitiste ala jäädvustas fotodele möödunud aasta kevad-suvel Zepp Grafelin.

Idee autorid ja teostajad on Arne Maasik ja Lembit Kibur. Maasiku sõnul sai idee alguse sellest, et kesklinna on tekkimas uus ja huvitav piirkond, mida nimetatakse city’ks. “Kuna olen arhitektina töötanud kaasa mõnede sealsete hoonete loomisel, tekkis idee see piirkond kaardistada.”

Fotomaterjali idee seisneb selles, et see on süstematiseeritud, kvaliteetne ning ajas ja ruumis määratud. “See tähendab, et fotografeerimise aeg on piiritletud, samuti ka asukohad ja muud ruumilised näitajad, nagu kaamera parameeter ja nurk,” selgitas Maasik.

Konkreetse olukorra fikseerimine annab võimaluse tulevikus iga kord samadest kohtadest linna uuesti fotografeerida ning hiljem võrrelda. Ehkki see asjaolu polnud Maasikule ja Kiburile esmatähtis. “Tähtis on jäädvustada olukord oma erakordsuses, et seda saaks uurida ajatelge pidi,” rääkis Maasik. Teda huvitas rohkem linnaehituslik külg – kuidas linn kasvab ja areneb.

Näitusel on üleval vaid osa neist fotodest. “Huvitavat materjali on aga palju ja kevadel kavatseme sellest välja anda trükise, mõõtmetega meeter korda 30 sentimeetrit,” lisas Maasik.

Samal meeskonnal on kavas panoraamfotodele jäädvustada ka mitmed Tallinna miljööväärtuslikud piirkonnad, nagu Kadriorg, Kassisaba, Kalamaja jt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare