Eerik Kumari preemia sai loodusajakirjanik Ann Marvet


Keskkonnaministeerium andis tänavuse Eerik Kumari preemia ajakirja Eesti Loodus kauaaegsele töötajale Ann Marvetile.

Keskkonnaministeeriumi andmeil oli Marvet 70ndail aastail üks "soode sõja" algatajaid, mille tulemusena õnnestus kaitsta Eesti tuhandeid hektareid soid kuivenduskampaania eest. Väga aktiivselt osales Marvet ka fosforiidisõjas.

Tänaseks on Marvet koos teiste Eesti Looduse toimetajatega saanud koondamisteate seoses segadustega ajakirja väljaandmisel.

Marvet ütles täna looduskaitsekuu avamisel autasu vastu võttes, et tal on hea meel, et tema tööd Eesti Looduse juures alates 1967. aastast on siiski tunnustatud.

Keskkonnaministeeriumi hinnangul on Marveti looduskaitse ja keskkonnateadlikkuse tõstmise alane töö olnud võrreldav professor Kumari enda tegevusega, keda peetakse Eesti üheks suuremaks loodusteadlaseks.

Kumari preemia asutati 1989. aastal teadlase mälestuseks, et esile tõsta silmapaistvaid looduskaitsjaid.

Eelmisel aastal sai preemia keskkonnaministeeriumi ametnik Veljo Ranniku, 1999. aastal ornitoloog Vilju Lilleleht. Varem on saanud Kumari preemia Anto Raukas ja Vaike Hang, Fred Jüssi, Rein Maran, Aare Mäemets, Viktor Masing, Mari Reitalu, Madis Aruja, Ilse ja Lemming Rootsmäe, Arvi Järvekülg, Hella Kink ja Juhan Lepasaar.

Eerik Kumari preemia antakse traditsiooniliselt kätte looduskaitsekuu avamisel keskkonnaministeeriumis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare