Eesti kaitsevägi ostab luuredroonid

 (125)

Eesti kaitsevägi ostab luuredroonid
Threod Systemsi tegevjuht Sten Reimann (vasakul) ja insener Mikk Murumäe drooniga, mis võiks sobida ka Eesti kaitseväele.Foto: Tanel Meos

Eesti kaitsevägi korraldab luuredroonide ostuks hanke ja kaitseväe luurekeskus saab uue salajase hoonestu.
Eesti osaleb koos 12 teise NATO riigiga ka suurte USA luuredroonide Global Hawkide hankes.
Luure on prioriteet, kuna julgeolekusituatsioon on keerulisemaks muutunud, ütleb kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

2013. aastal kehtima hakanud uus kaitseväe arengukava räägib Eesti julgeolekust selges ja hoiatavas toonis: „Keerulisemaks muutuv julgeolekusituatsioon ning potentsiaalselt aina kiiremini arenevad julgeolekuohud tingivad vajaduse olla arengutest alati vähemalt sammu võrra ees.” Mida see tähendab?

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terrase sõnul valmistub Eesti kaitsma end kõikide vastu, kes ohustavad Eesti riiki, kuid ta tunnistab, et reaalse vastasena peetakse silmas ikkagi Venemaad. „Kuna meid ümbritsevad liitlased kõigist külgedest peale Venemaa, siis Venemaa on ainukene koht, kus toimuvaid protsesse tuleb eriti tähelepanelikult jälgida,” ütles kaitseväe juhataja otse. „Polariseerumine on suurenenud läbi Venemaa rolli muutumise, Venemaa püüab üha rohkem ja rohkem näidata end kui maailma suurvõimu, õppustest on seda näha. Lisaks on ettearvamatus paljudes tegevustes ja ka konfliktide arenemine kiirem. Nägime, kuidas tekkisid Süüria, Liibüa ja Kesk-Aafrika kriisid – see oli päevade küsimus. Otsused reageerida peavad sündima nädalate jooksul, mis tähendab, et mõne päevaga peab saama luureinfot, et strateegilised juhid saaks langetada otsuseid,” sõnas ta. Kotis olles riiki kaitsta ei saa. Aga info tähendab ka luuret.

Loe edasi, miks osaleb Eesti ka Euroopa ühishankes supertäpset infot edastavate Global Hawk mehitamata lennukite ostmiseks ning intervjuud Riho Terrasega salajase luurekompleksi teemal. 

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare