Eesti saadab Gruusiasse kolmanda abisaadetise


Nädalavahetusel alustab teekonda Gruusiasse Eesti kolmas abisaadetis, mis sisaldab 15 tonni lasteriideid, lisaks mähkmeid, lutipudeleid ja beebitoitu.

Saadetise kogumaht on ligi 22 tonni, teatas välisministeeriumi pressitalitus.

Välisminister Urmas Paet rõhutas, et humanitaaraktsiooni käigus toetatakse abivajajaid Gruusias sõltumata etnilisest kuuluvusest. "Sisepõgeniku staatusesse sattunud tuhandetele väikelastele kulub eestlaste abi jõulueelsel külmal ajal hädasti ära," märkis välisminister Urmas Paet. "Seoses talve ja külmade ilmade tulekuga vajavad siiani põgenikekeskustes elavad lapsed erilist hoolitsust ja tuge," ütles ta.

31. oktoobrist kuni 7. novembrini toimunud väikelastele riiete kogumise kampaania "Aita sinagi leida väikelapse jõulurõõm" käigus kutsusid Lastekaitse Liit ja välisministeerium eestimaalasi üles toetama Gruusia konfliktis kannatanud väikelapsi ning annetama nii uusi kui kasutatud riideid, beebitarbeid ja mänguasju kuni 2aastastele väikelastele.

Kokku 15 tonnist lasteriietest annetasid 13,5 tonni eestimaalased Lastekaitse Liidu kaudu ja 1,5 tonni ühenduse Humana Estonia kaudu.

Saadetise võtab kohapeal vastu Eesti saatkond Tbilisis. Abi jagamine kohapeal toimub koostöös Gruusia õpetajate ametiühingu, põgenikeministeeriumi, UNICEFi ja Gruusias tegutsevate mittetulundusühingutega.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare