Eesti venelased: Ansipi ametiaeg on täielik pettumus

 (79)
Eesti venelased: Ansipi ametiaeg on täielik pettumus
Eesti venelaste jaoks kadus Ansipi maine Pronkssõduri teisaldamise järel.Terje Lepp

Vene uudisteagentuur Regnum uuris, kuidas hindab Eestis elav vene kogukond peaminister Andrus Ansipi ja praeguse valitsuskoalitsiooni kahe aastast ametiaega ja leidis, et venelaste jaoks valmistas see täieliku pettumuse.

Tallinna punaveteranide ühingu esimehe Vladimir Metelitsa sõnul on venelased Ansipis pettunud, keda ta taunis kui populisti.
"Tuleb suure kahetsusega tunnistada, et rahvas ei meenuta peaminister Andrus Ansipi kahte aastat hästi, vaid halvasti ja nad on selles pettunud," ütles ta. "Tema kogu energia läks Pronkssõduri teisaldamisele, aga majanduse turgutamiseks jõudu ei jätkunud."

Metelitsa sõnul võib vaid Ansipi tagasiastumine muuta seda negatiivset suhtumist.
"Kui hinnata Ansipi administratsiooni tegevust, siis see on negatiivne, kuna seda mäletatakse seoses tõsise konfliktiga," kinnitas Vene Erakonna Eestis juht Sergei Tšerepanov.
Tšerepanovi sõnul oli Eesti valitsuse "suurim viga näha poliitilistes vastastes vaenlasi." Tema väitel kaasnes aprillirahutustega "Eesti maine kadumine kohalikele võimudele lojaalsete venelaste silmis."

 
"Inimesed mõistavad, et neist ei sõltu Eestis midagi, vaid loeb võimude arvamus," lisas ta.
"See on ilmne, et Eesti praegust valitsust meenutatakse hilisemate põlvkondade poolt eelkõige seoses Pronkssõduri teisaldamise ja majanduskriisiga," rõhutas Puškini-instituudi direktor Andrei Krasnoglazov.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare