Eestlane võitleb Süürias ISIS-e terrori vastu

 (218)

Eestlane võitleb Süürias ISIS-e terrori vastu
YPG pildistas Roberti pärast saabumist üles nii magamaistubades kui ka tänavatel. Oma täpset asukohta on aga Robertil keelatud avalikustada.Foto: Facebook

23-aastane Robert lahkus salaja Eestist, et võidelda terrorismi vastu kurdide armees YPG (Inimeste Kaitse Üksus). Ilmselt võitleb varasema väljaõppeta eestlane nüüd Süüria ja Türgi piiri lähedal asuvas Rojava rajoonis. Kui noormees peaks otsustama kodumaale naasta, võib kaitsepolitsei talle esitada süüdistuse terrorismis.

„Ah, et minu sõber Robi on siis Süürias,” alustab 2014. aasta lõpus Eestist lahkunud Roberti sõber Henri (nimi muudetud) vestlust Eesti Päevalehega. „Selle üle on mul küll hea meel.” Robertit juba algkooliajast tundnud sõber meenutab, et lastena tõid neid kokku just relvade ja tulistamisega seotud videomängud, kuid miks noormees kurdide armeega liitus, ei oska arvata keegi. Roberti endaga ei õnnestunud vaatamata mitmele katsele kontakti saada.

Tema perekond ja sõbrad on mures ja teadmatuses. Roberti soovist Süüriasse sõdima minna teadsid väga vähesed. Oma lahkumisest ei rääkinud ta isegi oma perele. Möödunud aasta novembris poseeris tema perekond ühiselt Uus-Meremaa päikese all. Pildilt on puudu Robert, kes oli jäänud Eestisse. Ta ootas lahkumiskuupäeva ja ajastas üheotsapileti just selleks ajaks, kui ülejäänud pere oli eemal. Kui ema taas koju jõudis, oli poeg juba kadunud.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare