Eestlastega seotud idufirmad otsivad inimkaubitsejaidMTÜ Living For Tomorrow juhi Sirle Blumbergi sõnul on välismaal tööalase ärakasutamise ohvriks langemise puhul põhjus sageli selles, et inimesed ei tea oma õigusi. Firmade kohta infot leida on keeruline, pigem usutakse suust suhu levivaid soovitusi.
MTÜ Living For Tomorrow juhi Sirle Blumbergi sõnul on välismaal tööalase ärakasutamise ohvriks langemise puhul põhjus sageli selles, et inimesed ei tea oma õigusi. Firmade kohta infot leida on keeruline, pigem usutakse suust suhu levivaid soovitusi.Foto: Rauno Volmar

Üks neist tunneb ära kahtlase sisuga reklaamid, teine annab teada töötajaid petvatest välismaa ettevõtetest.

2014. aasta veebruaris mõistis USA kohus kuni 32 aastaks vangi alaealiste kupeldaja Taye Elleby. Suuresti suudeti Elleby kinni panna rahaülekannete, telefonikõnede, krediitkaartide ja veebireklaamidest saadud tõendite põhjal. Finants­andmetega inimkaubanduse vastu võitlejad peavad seda oma esimeseks suureks võiduks.

Sedalaadi kuritegude uurimises ja ennetuses ongi ülimalt tähtsad finants­andmed, aga ka näiteks asukohtadel ja kuulutustel põhinev info. Andmeanalüüsil põhineva ja inimkaubitsejate vastu suunatud tarkvara koostamise kallal töötavad tiimid üle maailma.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare