Reede hommikul oli Emajõe kõrgus 243 sentimeetrit üle Tartu nullpunkti. Kriitiliseks piiriks on 254 sentimeetrit, siis hakkab Supilinna tiigi linnapoolses osas olev kraav tagurpidi voolama, teatati Tartu linnavalitsusest.

Täna hommikul Päevalehega vestelnud Hüdroloogia instituudi hüdroloogia osakonna Lõuna-Eesti sektori vanemspetsialist Ene Randpuu hinnangul jõevesi enam tõusma ei peaks, kardab ta, et veel kümnesentimeetrine veetõus võib olla üsna reaalne.

Tartu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak sõnas, et praeguseks on juba ära tellitud sada kuuekümne kilogrammist liivakotti, mida saab vajadusel kasutada Supilinna kraavi ava sulgemiseks.

„Olukord on murettekitav, aga jälgime Emajõe veetaseme muutumist pidevalt ja oleme valmis kiirelt tegutsema,“ rääkis Haak.

„Oma abipakkumise valmisolekust on juba teada andnud ka Lõuna-Eesti Päästekeskus ja Kaitseliit, kuigi hetkel veel olukord päris kriitiline pole,“ lisas ta.

Vajadusel tuleb liivakotte paigaldama Kaitseliidust 30 meest ja päästekeskuse tehnika.

Sellegipoolest peaksid olema valvel madalamatel aladel elavad linlased.

„Kui Supilinn ja Ülejõe on kaitstud tammidega, siis uuemad linnajaod seda pole. Vana-Ihaste jõepoolsete alade üleujutust ei saa takistada, kuni seal pole välja ehitatud poldrisüsteemi alates kanalist kuni Luunja vallani,“ selgitas Haak.

Ihastes peaksid tähelepanelikud olema kõik Hipodroomi tänavast allpool elavad majaomanikud.

Päästekeskus soovitab üleujutuse ohualas elavatel majaomanikel sulgeda hoone keldrite õhutusavad ja uksed-aknad nii, et vee juurdepääs oleks takistatud, samuti tasub keldris olev vara kõrgemale tõsta.

Hädaabi numbril 112 tuleks helistada siis, kui tegemist on eluohtliku olukorraga või on tarvis hädaabi vara päästmiseks.