Ettevõtlusamet käsib kohukeste reklaamid maha võtta (täiendatud)

 (38)

TALLINN, 4. oktoober (EPLO) - Tallinna ettevõtlusameti leiab, et Keskerakonna sümboolikat kasutavad kohukeste reklaamid on eksitavad ning tegi ettekirjutuse, mille järgi peavad need hiljemalt neljapäevaks tänavatelt kaduma.

Ettekirjutus tehti reklaampindu kasutavale osaühingule Aristex. Ettevõtlusameti hinnangul on kohukese reklaam eksitav, kuna see on äravahetamiseni sarnane loosungite, sümbolite ja tunnusvärvidega, mida kasutab Keskerakond oma valimiskampaanias.

Res Publica esimehe Taavi Veskimägi sõnul algatab erakond kõikides omavalitsustes, kus võimul ollakse, eksitava reklaami mahavõtmist reklaamiseaduse alusel.

Eksitava reklaami eest saab juriidilist isikut karistada rahatrahviga kuni 50 000 krooni.

Reklaamid tellinud ASi Kohuke Eesti müügijuhi Jüri Kambura sõnul on ettevõte saanud vaid ühe ametliku päringu reklaamide suhtes ja sellele tarbijakaitseameti kirjale ettevõte kindlasti ka vastab.

Tema kinnitusel on käimasolev kampaania Kohukese tellitud ja kohukestele suunatud tähelepanu näitab, et ettevõtte turundustegevus on õigel teel. "Meil on hea kampaania ja peab ikka olema väga selge seaduslik alus, kui neid ilusaid plakateid maha hakatakse tirima. Peame nõu juristidega ja seisame kindlasti oma huvide eest. Meie seadusest üle ei astu," ütles Kambura.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare