Euroopa advokatuuride president: võimud ei tohi advokaate pealt kuulata

 (21)

Euroopa advokatuuride ja õigusliitude ühenduse presidendi Ruthven Gemmelli sõnul peab advokaadi ja kliendi omavaheline vestlus olema konfidentsiaalne, sest vastasel juhul ei ole advokaadil võimalik oma klienti kaitsta.
Euroopa advokatuuride ja õigusliitude ühenduse presidendi Ruthven Gemmelli sõnul peab advokaadi ja kliendi omavaheline vestlus olema konfidentsiaalne, sest vastasel juhul ei ole advokaadil võimalik oma klienti kaitsta.Foto: Rauno Volmar

Eestit külastanud Euroopa advokatuuride ja õigusliitude ühenduse president Ruthven Gemmell rääkis Eesti Päevalehega põhiõiguste olukorrast Euroopas, põgenike õiguste kaitsmisest, terrorismist ja võitlusest, mida justiitsminister Urmas Reinsalu peab seksuaalvähemuste võrdsete õiguste vastu.

Alustame Eestist. Eelmisel aastal jõustus kriminaalmenetluse seadusemuudatus, mille eesmärk oli kaitsta kahtlustatavate põhiõigusi. Pärast seda on siit-sealt olnud kosta nurinat, et miks pole samaväärselt tegeletud ohvrite põhiõiguste kaitsmisega. Samuti on tähelepanud saanud riigi õigusabi pidev alarahastuse probleem. See on lühiülevaade põhiõiguste viimastest arengutest ja olukorrast Eestis. Kuidas näeb CCBE Eesti põhiõiguste olukorda võrreldes teiste riikidega?
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare