Euroopa tuleb muusika, metsaistutamise ja vihmavarjudega

 (14)

Nädalavahetus on täis euroliiduteemalisi pidustusi.
Viimasel õhtul, mil Eesti on täiesti sõltumatu riik, annab Estonia kontserdisaalis kontserdi “Taasühinevale Euroopale” Baieri Sümfooniaorkester.

1. mail algavad laulu- ja tantsupeoliste metsaistutustalgud, avapäeval annavad oma panuse ka vabatahtlikud, riigikogu liikmed, diplomaadid ja president; Ene Ergma peab Toompeal kõne pidulikul riigilipu heiskamisel ja Arnold Rüütel Kadriorus Euroopa Liidu lipu heiskamisel.

Tallinna noored rulluisutajad tervitavad Euroopat ühise uisusõiduga “Euroopa ru:llib”. Uisusõidu järel on Harjumäel vabaõhukontsert. MTÜ Digikelder tähistab Eesti astumist Euroopa Liitu fotokonkursiga “Esimene päev Euroopa Liidus”, 1. mail tehtud fotod tuleb ära saata 15. maiks.

Ilmselt üks uhkemaid EL-i laienemise tähistamisi on Michael Werneri kavandatav performance: Werner kutsub võimalikult paljusid inimesi avama ühel ja samal ajal vihma- või päikesevarjud.

Varjud tuleb avada 1. mai keskpäeval Kesk-Euroopa aja järgi, s.o kell 13 Eestis ja kell 11 Briti saartel ja Portugalis. Enne seda palub mees vari tema kodulehel registreerida. Kirja tuleb panna riik ja see, mitu varju registreerija avab. Näiteks: 2 vihmavarju, Eesti.

Vaata lisa:

• www.vm.ee/est/euro/kat_252/4388.html

• www.more-umbrellas.de

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare