Pöttering märkis, et paljud küüditatud pidid jätma oma elu vangilaagrites.

"Sel nädalal tähistame peaaegu 100 000 Balti riikide kodaniku Siberisse küüditamise 60. aastapäeva," ütles Pöttering. "Küüditamiste teine laine algas 24. märtsi ööl vastu 25. märtsi ning selle tulemusel küüditati kümned tuhanded eestlased, lätlased ning leedulased, terved pered viidi vägivaldselt ära nende kodudest, jäeti ilma nende kodaniku- ning inimõigustest ning sageli kaotasid nad elu karmide ja ebainimlike tingimuste tõttu nõukogude vangilaagrites."

"Peaaegu iga pere Leedus, Lätis ja Eestis, ja ka teistes endise Nõukogude Liidu vabariikides, kannatas kommunistliku režiimi all," lisas ta. "Peaaegu igas perekonnas oli keegi, kes hukkus Siberis, keda KGB kiusas taga või kelle totalitaarne režiim vangistas. Tegemist ei ole kauge või segase minevikuga; paljude inimeste jaoks on tegemist elava mälestusega."

"Seetõttu on eurooplastena meie moraalseks kohustuseks ja ülesandeks, austades ohvrite mälestust, mõista selgelt ja jõuliselt hukka Nõukogude Liidu totalitaarse režiimi poolt toime pandud inimsusevastased kuriteod," lausus europarlamendi president. "Ka on ohvritel õigus ei millelegi vähemale kui objektiivsele ja süvitsiminevale mineviku hindamisele, sest ilma tõe ning mäletamise ei saa olla lepitust."