Glehni kuju hakkab Nõmmel möödujaile viipama

 (5)

 „Seie saagu lenn!” lausus sadakond aastat tagasi prohvetlikud sõ­nad Nõmme rajaja Nikolai von Glehn, jalutades männimetsas, kuhu praegu on tõepoolest linn kerkinud. Sama mehe asuta­tud Nõmme heakorra selts ka­vatseb oma sajanda sünnipäe­va tähistamiseks püsitada suurkujule ausamba, mis hakkab Nõmme silla juures möödujatele nii tervituseks kui ka hü­vas­tijätuks viipama.

12. novembril algab ideevõistlus, kuhu kõik soovijad võivad Glehni kuju kavandeid saata. Linnaosavanem Rainer Vakra täpsustas, et skulptuuri välimusele mingeid tingimusi seatud ei ole. „Paika on pandud vaid see, et ausamba maksumus ei ületaks 1,5 miljonit krooni, ning umbes saja ruutmeetri suurune ala, mille töökomisjon on ehituseks määranud,” lausus Vakra.

Nõmme heakorra seltsi esimees Koit Väinsalu lisas, et skulp­tuuri rajamiseks oodatakse annetusi ka Nõmme elanikelt. Annetuste kogumist alustab selts juba praegu, ehkki kuju püs­ti­ta­mi­seks vajaminev summa selgub alles pärast võidutöö valimist.

Glehni skulptuuri loomise vastu on huvi tundnud juba mi­tu nimekat skulptorit, sealhulgas kesklinnas asuva Jaan Pitka kuju looja Tõnu Maarandi. Ideevõistlus vältab 24. veebruarini, kavan­did avalikustatakse märtsis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare