Google Earthis saab nüüd vaadata Eesti ortofotosid

 (10)

Maa-amet on valmis saanud uue internetipõhise teenuse, mis võimaldab kõigil soovijatel vaadata katastriüksuste piire, ortofotosid ja aluskaarte ka Google Earth tarkvaraga.

Eestiski populaarses Google Earthis on seeläbi võimalik lisaks selles kuvatavatele satelliitfotodele valida taustaks ka Eesti riigi toodetud ortofotosid, mis on valdavalt täpsemad ja ajakohasemad kui Google Earthis kasutatavad satelliitpildid Eesti kohta, teatas maa-amet Päevaleht Online’ile.

Et kasutajatel oleks lihtsam Maa-ameti aluskaarte Google Earthis alla võtta, on Maa-ameti kodulehelt (http://www.maaamet.ee)  võimalik alla laadida ja käivitada vastav fail, mis avab Google Earthi tarkvara koos Eesti aluskaartide kihiga.

Eelnevalt peab olema arvutisse paigaldatud Google Earth tarkvara. Teenuse aadress ja täpsemad juhised teenuse kasutamise kohta teiste tarkvaradega on üleval Maa-ameti kodulehel.

Teenuse kasutamine on kõigile huvilistele tasuta.

Rohkem riigi toodetud maaga seotud infot on kõigil huvilistel jätkuvalt võimalik vaadata Maa-ameti kaardiserveris aadressil http://xgis.maaamet.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare