Gruusia loobus protestiks Eurovisioonil osalemast

 (12)

Gruusia avalik ringhääling teatas, et loobub protestiks Venemaa poliitika vastu osalemast 2009. aasta Eurovisioonil Moskvas.

Gruusia ringhäälingu peadirektor Levan Kubaneišvili põhjendas otsust sellega, et Eurovisiooni ei saa pidada riigis, mis rikub inim- ja rahvusvahelist õigust ega austa demokraatlikke väärtusi, vahendasid ERR uudised uudistesaadet "Aktuaalne kaamera".

Lisaks ei ole Gruusia ringhääling kindel, et Venemaa suudab tagada osalejate turvalisuse.

Kubaneišvili märkis oma kirjas teiste riikide ringhäälingujuhtidele samuti, et Gruusia austab lauluvõistlust kui mittepoliitilist sündmust, mis ühendab kogu Euroopat ja maailma muusikas ning loob rahvuste vahel kultuurisildu.

Gruusia Eurovisiooni juht Nina Sanadiradze ütles, et nad kardavad inimeste pärast, kes Moskvas osalevad.

"Meie vaatenurgast ei suuda Venemaa tagada meie osalejate ja võib-olla ka kõikide teiste osalejate turvalisust. Võib-olla on see hea näide kogu maailmale, kui mõelda olukorrast, mõelda agressioonile, mis tuleb Venemaalt."

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimehe Margus Allikmaa sõnul algatab rahvusringhääling avaliku diskussiooni teemal, kas Eesti peaks osalema järgmise aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Moskvas.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare