Haapsalu lastekodu taastamise detailid pole veel teada


Haapsalu lastekodu taastamise detailid pole veel teada
Terje Lepp

Haapsalu väikelastekodu hoone taastamine endisel kujul ei ole praegu selge, kuid päris uue hoone ehitamise tõenäosus on peaminister Andrus Ansipi hinnangul väike.

„Kuidas hoone taastatakse, mis materjalidest, mis kujul, küllap otsustatakse taastamisprojektide koostamise käigus,” rääkis Ansip tänasel valitsuse erakorralisel pressikonverentsil.

„Ei saa võtta seda hoiakut, et puitmaterjal on väga tuleohtlik ja tulekindlaid puithooneid pole võimalik ehitada,” leids ta.

„Tervikuna uuest majast on natukene palju rääkida, sest kastutuskõlbmatuks on muutunud umbes 200 ruutmeetrit. Suitsukahjustusi on igal pool majas, hoonest kolmandik on hävinud,” rääkis Ansip.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur lisas, et kindlustus on valmis hoone taastama esialgselt kujul või ümber ehitama.

„Kindlustuse valmisolek ka maja konstruktsioone muuta on olemas. Pigem sõltub see sellest, kui palju hoonest on võimalik taastada,” lisas ta.

Pevkuri sõnul selguvad need asjaolud siis, kui uurimisorganid on maja juures töö lõpetanud.

„Pärast seda saab ehitusekspertidega minna vaatama, millises seisus ülejäänud maja on ja kas seal on üldse midagi taastada,” jätkas ta.

Lastekodu hoone oli kindlustatud 13 miljonile kroonile, selle taastamine läheb esialgsel hinnangul maksma kuni 1 miljon eurot. Valitsus on valmis hüvitama hoone ülesehitamisega seotud täiendavad kulud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare