Haapsalu põlengus hukkus kaheksa 7-16-aastast last ja kaks täiskasvanud hooldusalust


Eile päeval puhkes tulekahju Haapsalus väikelastekodus, tulekahjus hukkus kümme inimest - kolm tüdrukut ja viis poissi vanuses 7-16 aastat ning kaks täiskasvanud meessoost hooldusalust vanuses 20-21.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Kastani tänaval kell 14:30. Samal ajal sai häirekeskus teate ka hoones tööle hakanud tulekahjusignalisatsioonisüsteemist, teatas Lääne-Eesti päästekeskus. Päästjate kohale jõudes põles puidust hoone lahtise leegiga. Tulekahjus hukkus kümme inimest, kaks inimest viidi lisaks haiglasse. Hoones olnud inimesed evakueeriti personali poolt. Kokku oli hoones 37 last ja 9 täiskasvanut.

Tulekahju saadi kontrolli alla kell 16:24, kustutustööd lõpetati kell 19:17. Tules hävis hoone üks tiib, ülejäänud hoone sai kuuma ja tahmakahjustusi.

Haapsalu lastekodu tulekahjus hukkunud ja evakueeritud inimeste kohta saavad omaksed ja lähedased informatsiooni infotelefonil 4735065. Infotelefon on mõeldud omastele ja lähedastele.

Väikelastekodu tuleohutusnõudeid kontrolliti viimati käesoleva aasta 19. jaanuaril, tulekahju põhjustada võivaid tuleohutusnõuete rikkumisi kontrolli hetkel ei tuvastatud. Hoone oli varustatud nõuetekohaselt tuleohutuspaigaldistega, need olid hooldatud ning kontrollitud. Eelmisel aastal oli hoones läbi viidud evakuatsiooniharjutus.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare