Harku keskuses on sagenenud kinnipeetavate enesevigastamise juhtumid

 (18)

Detsembri alguses viidi Harku keskusest kiirabiga minema nigeerlane, kes käitus hüsteeriliselt. Pärast intsidenti pandi ta kartsa. Tervisekontrolli käigus tal  psühholoogilisi probleeme ei leitud.
Detsembri alguses viidi Harku keskusest kiirabiga minema nigeerlane, kes käitus hüsteeriliselt. Pärast intsidenti pandi ta kartsa. Tervisekontrolli käigus tal  psühholoogilisi probleeme ei leitud.Foto: Andres Putting

Politsei lahendus on panna endale viga teinud isikud kartserisse, ekspertide sõnul see üksnes süvendab probleemi.

Eelmisel nädalal korraldasid asüülitaotlejad Harku kinnipidamiskeskuses meeleavalduse. Ajendiks olid kinnipeetavate üha sagenevad enesetapukatsed ja vaimsed probleemid, mis seal pikalt kinni hoitutel on tekkinud. Konkreetsema tõuke andis kuu alguses toimunud intsident, kus keskuse töötaja kasutas asüülitaotlejate arvates hüsteeriliselt käituma hakanud nigeerlase ja teda rahustada püüdnud gambialase vastu gaasi. Politsei eitab gaasi kasutamist, aga juhtumi kohta on algatatud sisekontroll.

Novembri lõpus lõikas keskuses pool aastat viibinud Venemaa kodanik Vadim oma parema käe veenid žiletiga läbi. Talle kutsuti kiirabi ja meedikud andsid talle kohapeal esmaabi. Politsei pressiesindaja sõnul ei vajanud Vadim haiglaravi ja ta pandi elama eraldatud seitsme ruutmeetri suurusesse kartserisse.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare