Harpuuniga forelli jahtinud said trahvi


21. märtsil tuli keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313 kalastajatelt teade, et Järvamaal Koeru vallas Preedi jõel, mis on tuntud hea forellijõena, valmistuvad kaks kalipsodes meest allveepüüki tegema. Kuna nii nagu kõigis teistes Järvamaa jõgedes, on ka Preedi jões allveepüük keelatud, oli seaduse silmis tegu röövpüügiga ja inspektorid suundusid otsekohe sündmuskohale.

Jões nähtigi kahe harpuunpüssi ja harpuuniga varustatud meest, kes inspektorite tulles püüdsid kalda äärde varjuda. Inspektorite korralduse peale olid nad sunnitud lõpuks ikkagi veest välja ronima.

Ehkki kala meestelt ei leitud, oli kalapüügiseaduse mõistes siiski tegemist keelatud kalapüügiga. (Järvamaa forellijõgedes on püük lubatud ainult spinningu ja lendõngega ning kalastuskaardi alusel.) Äsja lõpetatud menetluse tulemusena määrati Tallinnast pärit forelliküttidele kummalegi 140 eurot trahvi.

Kuni 10. maini on siseveekogudes keelatud ka näiteks haugi püük, nii et kahtlastest kalahuvilistest tasub keskkonnaainspektsioonile teada anda.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare