Heategijad saatsid Aafrikasse 305 tonni kasutatud riideid


Riided pannakse kohapeal müüki, saadud raha läheb koolide rajamiseks.

Välismajanduse ekspordistatistika kohaselt on Eesti üheks suurimaks Aafrikasse suunduvaks ekspordiartikliks kasutatud riided. Eile teatas suurde rahvusvahelisse heategevusorganisatsiooni kuuluv Humana Estonia, et 2005. aastal saadeti Aafrikasse 305 tonni kasutatud riideid, mille koguväärtus oli ligi miljon krooni.

Abist said osa Angola ja Mosambiik. Abiskeemi kohaselt peavad sealsed Humana koostööpartnerid kasutatud riided kohapeal maha müüma ja saadud raha peab teenima heategevuslikku eesmärki. Nii rahastatigi Eestist saadetud riiete müügist Angola ja Mosambiigi koolide ehitust ja võitlust aidsi vastu.

Humana Estonia regioonidirektor Eve Piibeleht rääkis, et Humana Eesti on osa üleilmalisest abiorganisatsioonist Humana. Programmi “People to Peope” (inimeselt inimesele – toim) raames ostetakse Lääne-Euroopast igal aastal kokku tuhandeid tonne kasutatud riideid.

“Ostame riideid kokku, müüme osa Eestis maha ja saadud raha eest saadame ülejäänud riided abi vajavatesse riikidesse,” seletas Piibeleht abistamisskeemi lahti.

Igal nädalal saabub Humana tellimusel Eestisse laevatäis riideid, moodsamad ja hinnalisemad hilbud pannakse müüki siinsetes Humana poodides ja peamiselt soojemas kliimas tarvilikud riided saadetakse Aafrikasse, kus need kasutatud riiete kauplustes maha müüakse.

e-kaubandus konverents
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare