Hinne minister Palo tegevusele: töö tegemata

 (74)

Ametliku hinnangu järgi on Urve Palo üheksa kuu tööl olnud vähe tulemusi.

Äsja avalikustatud riigikantselei aastaraport loeb kokku Stenbocki majas pesitseva rahvastikuministri 2007. aastaks kavandatud tööd ja toob ära tulemused. Aruande järgi ei saanud minister hakkama pooltegagi.

Eriti kehvalt läks muu hulgas ka integratsioonipoliitika eest vastutaval ministril just selles valdkonnas. Ametlik dokument märgib enamiku tegevuste kohta lihtsalt ja lakooniliselt “täitmata”.

Nii näiteks pidi minister läbi viima 2000.–2007. aastani kehtinud integratsiooniprogrammi lõpphindamise. “Vahetu tulemus: täitmata,” märgitakse raportis. Või siis eesti keele ja kodakondsuse eksamit tutvustava kampaania korraldamine venekeelses meedias. “Vahetu tulemus: täitmata, tegevused on planeeritud 2008. aastasse,” sedastatakse väikse selgitusega.

Kõige tipuks pidi Palo muukeelsele elanikkonnale teadvustama vabariigi 90 aasta juubelit, aga vahetut tulemust on hinnatud jällegi sõnaga “täitmata”. Kuigi sünnipäevapidustused algasid juba eelmisel aastal, lubatakse midagi tegema hakata alles tänavu.

Nii jäi ministril pronksiöö rahutustest räsitud aastal integratsiooni vallas kokku 14 aktsioonist täitmata kogunisti kümme ehk üle 70% kavatsustest.

Rahvastikuminister Urve Palo büroo pressiesindaja soovitas sellele riigisekretäri allkirja kandvale ametlikule dokumendile mitte tähelepanu pöörata. “Majandusaasta aruanne ei ole kõige õigem koht, kust otsida andmeid selle kohta, milliseid ülesandeid minister on täitnud,” teatas ta. “Selle dokumendi eesmärk ei ole anda detailset ülevaadet ministri tegevusest, vaid riigikantselei majandustegevusest.”

Samal teemal:

Sünnipäev meedias

Ka selgitati ministri büroost, et need eesmärgid on kavandatud neljaks aastaks. Kuid on kaheldav, et Eesti sünnipäeva kavatsetakse venekeelses meedias tutvustada neli aastat – dokumendis toodud kavad saavad siiski käia vaid ühe aasta kohta.

Lugu pole aruande järgi eriti parem ka rahvastiku- ning pere- ja sündimust suurendava poliitika valdkonnaga. Minister suutis rahvastikupoliitika neljast eesmärgist täita ühe, pereplaneerimise valdkonna kuuest kavast täielikult ellu viia kolm ning kahest sündimust suurendavast meetmest mitte kumbagi. Viimati nimetati kohta aga märgitakse, et minister lõi programmi “Igale lapsele oma lasteaiakoht”, mis käivitati aasta algusest.  

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare