HOMSES PÄEVALEHES Eerik-Niiles Krossi intervjuu Yana Toomiga: kui Eesti peaks uuesti okupeeritama, kas muutute taas eestlaseks?

 (164)
Vaata videot Krossi jamesbondlikust saabumisest Yana Toomi büroosse

Eesti Päevaleht alustab homsest taas intervjuusarjaga, kus küsimuste esitajana ei astu üles ajakirjanik, vaid inimene, kes senises elus on pigem harjunud küsimustele vastama.

Sarja avaintervjuus pommitab riigikogu liige Eerik-Niiles Kross (Reformierakond) küsimustega europarlamendi saadik Yana Toomi (Keskerakond). Muuhulgas pärib Kross Toomilt tema identiteedi kohta. Toom ütleb, et üritab alati vähemuse poole hoida.

"Nii et kui Eesti peaks uuesti okupeeritama - jumal annaks, et mitte -, siis muutute uuesti eestlaseks," küsib Kross. "Ma muutun eestlaseks iga kord, kui ma lähen Solovjovi saatesse," ei jää Toom vastust võlgu.

Iseenesest mõistetavalt pinnib Kross Toomi ka selles osas, kuidas too suhtub sündmustesse Süürias. Selle-teemaline "tulevahetus" jõuab ka Ida-Ukraina alla tulistatud lennukini, mille osas saadud vastuste kohta suudab Kross küsida vaid, et "Tõsiselt või?".

Samal teemal:

Mis mõtetega Kross sel pühapäeval Toomi kontorisse astus, vaata juuresolevast videost.

Intervjuusari kestab viis nädalat ning värske, huvitav ja intrigeeriv intervjuu ilmub lugeja ette kolmapäevases värskes Eesti Päevalehes.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare