HOMSES PÄEVALEHES: Lasteaiatöötajad paljastavad, kuidas põnnide toidukoguseid salaja vähendati

 (93)
Cafe Tipo - 8
Foto: Rene Suurkaev

Lasteaiatöötajad paljastavad, kuidas mudilaste kõhu kõrvalt kästi kokku hoida: varem serveeriti igale lapsele 300 grammi suppi, veebruarist tohtis anda ainult 250 grammi. Prae kõrvale anti enne kastet 150 grammi, see tuli vähendada 100 grammi peale.

Eesti Päevaleht on viimastel nädalatel kirjutanud toitlustamisprobleemidest Saue Midrimaa lasteaias, kus terviseameti kontroll näitas, et laste toit on kuni poole võrra lahjem, kui seaduse järgi olla tohib.

Lasteaia staažikas peakokk rääkis nii Saue abilinnapeale kui ka lasteaia juhtkonnale juba veebruaris, et alates jaanuarist lasteaeda toitlustav P. Dussmann Eesti OÜ käsib toiduainete pealt kokku hoida. Koka vallandamise ebaõiglusest šokeeritud lasteaiatöötajad on nüüd otsustanud suud puhtaks rääkida sellest, mis P. Dussmann Eesti OÜ käe all Midrimaa toitlustamises toimuma hakkas.

Dussmanni pakutav toit muutus lapsevanematele päevarahas odavamaks kahe sendi võrra, kuid toiduainete kulu vahe on märksa suurem. Varem oli lapse kohta toiduainete raha ette nähtud 1,28 eurot päevas, aga Dussmanni käe all ainult 1,10 eurot. On võimalik, et teistest madalamat hinda pakkudes hanke võitnud ettevõte eksis kuu toidurahalaekumisi planeerides, kuna arvestas lasteaias kohal käivate ja selle eest toiduraha maksvate laste arvu valesti. On võimalik, et selline valearvestus tekitaski pideva rahanappuse, mida püüti kokkuhoiuga tasandada.

Loe pikemalt homsest Eesti Päevalehest!

e-kaubandus konverents