Eesti Läti piiril tegutseb peamiselt kahe tuntud alkoholiketi poed SuperAlko ja Alko1000. SuperAlko kuulub Aldar Eestile ja Alko1000 ET Invest SIA-le, Eestis tegutsevad samad ärimehed firma Maurai Invest OÜ firma kaudu. Mõlemal firmal on piiri ääres avatud kaks poodi ja avamist ootab mõlemal veel üks pood.

Maureri sõnul on oodata, et pärast minister Jevgeni Ossinovski paketi jõustumist hoogustub piirikaubandus veelgi ja üha rohke eestlasi hakkab soetama regulaarselt varusid Lätis tegutsevatest kauplustest.

Alko1000 juht Einar Visnapuu keelitab aga valitsust kritiseerima: „ Ei tohi valitsust niimoodi mürgeldada, nad ajavad õiget asja!“ Piiriäärne kaubandus on tema sõnul alati olemas olnud, varasemalt polevat sellest aga keegi kriitiliselt rääkinud. „Tallinna sadamas on see juba 20 aastat olnud,“ viitas ta. Ehkki on kuuldusi Läti piiriäärse infrastruktuuri arendamisest ja alkoholiturismi toetavatest üksusest nentis Visnapuu, et äri on hetkel väga riskantne ja uute äride sisenemist piiriturule ta ei usu. Küll aga on Alko1000 ise oma poodide suunitlust muutmas. Lisaks alkoholile kavatsetakse keskenduda ka toidukaupade müügile. Visnapuu rääkis, et aina enam ostavad kunded lisaks alkoholile toidukaupu ja klientide soovile tuleb vastu tulla.

Loe piiriäärsest alko- ja toidukaubandusest homsest Eesti Päevalehest!