HOMSES PÄEVALEHES: Saladuslik suurtehing: kes tegelikult ostab Starmani?

 (17)

Starman
StarmanFoto: Andres Putting

Kui kevadel teatas Starman, et East Capitali osa müüakse 81 miljoni eest Ameerika varahaldusfirmale, siis tänased tuuled puhuvad hoopis Eesti ühe mõjukaima ärimehe suunalt.

Starman on kiiresti arenev telekomiettevõte, mille väärtuseks hinnatakse üle 200 miljoni euro ning East Capitali suurosaluse müük oleks hoobilt üks Eesti aasta suurimaid tehinguid. Kuigi kosilasi on kõigi unistuste maalt ja kodust lähemaltki, pole märtsis alguse saanud müügiprotsess tänaseni reaalse tehinguni jõudnud, olles muu hulgas takerdunud kohtulahingusse.

Nüüd on aga võimalus, et ettevõtte enamusosaluse ostab üks selle vähemusosanikke, kuid tuge saab ta selleks väidetavalt Margus Linnamäelt.

Starman kuulub praegu kolmele osanikule: East Capitalile, Indrek Kuivallikule ja Peeter Kerni järeltulijatele. Märtsis teatas East Capital Explorer, et müüb osaluse Ameerika fondile Providence Equity. Lepingu üheks tingimuseks oli, et väikeaktsionäridel tuleb samuti oma osalus müüa. Tehingu hinnaks nimetati 81 miljonit eurot. Kui aasta alguses polnud Starmani üks asutajaist Kuivallik müügi vastu, muutis ta meelt ja teatas märtsis, et pole väikeosanikuna saanud kasutada eelisostuõigust ja tahab ise firma osta. Algasid kohtulahingud.

Loe edasi homsest Eesti Päevalehest!

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare