Iga viies õpilane kannatab pideva koolikiusamise all

 (50)

Iga viies õpilane kannatab pideva koolikiusamise all
Veronika Koppel ja Heidy Siirak Jüri gümnaasiumi KiVa tiimist räägivad, et neid üllatas, kui avameelsed on algkooliõpilased kiusamise teemal ja kui agaralt lapsed üksteist kiidavad. Foto: Priit Simson

Kiusamisvaba kooli programmi küsitluse andmetest selgub, et viimase viie aasta jooksul on koolikiusamine püsinud samal tasemel.
Pedagoogidele ütleb see, et ennetustöö on olnud nõrk, ja suurt lootust pannakse käivitunud programmile.

„Need tulemused olid etteaimatavad ja peegeldavad kindlasti reaalsust,” sõnas Jüri gümnaasiumi sotsiaalpedagoog Veronika Koppel sügisel korraldatud küsitluse tulemuste kohta. Jüri gümnaasium on üks 20 koolist, kus on alates sügisest soomlaste eeskujul kasutatud kiusamisvaba kooli ehk KiVa programmi. See on tõenduspõhine abimees koolidele kiusamise ennetuseks ja sekkumiseks ning on kujunenud ka rahvusvaheliselt parimaid tulemusi andvaks programmiks. Just selle raames tehtud õpilasküsitlusele Koppel viitaski ja nentis, et küsitluse tulemused näitavad, et viie aastaga pole midagi paremaks läinud.

5090-st 2.–6. klassis käivast õpilasest kannatab kiusamise all lausa 22%. Üle tuhande õpilase vastas, et neid kiusatakse paar korda kuus või sagedaminigi. Sarnase tulemuse andis ka viis aastat tagasi Eesti kooliõpilaste seas korraldatud maailma terviseorganisatsiooni uuring, kus 11–13-aastaste õpilaste hulgas oli kiusamise ohvrite osakaal sarnane. „See protsent on meil püsiv ja päris suur. Laias laastus tähendaks see, et iga viiendat õpilast on kiusatud,” rääkis SA Kiusamise Vastu nõukogu esimees Kristiina Treial.

Loe edasi, mida KiVa õpilasküsitlus näitas ja miks loodavad õpetajad, et programm kiusamist ennetab.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare