Illar Hallaste loobub Kati Murutari kohtusse kaebamast


Pärnus lõbutüdrukute tellimist eitav Illar Hallaste ei taha skandaalile suuremat tähelepanu tõmmata ega kavatse juhtumi avalikustanud Kati Murutari kohtusse kaevata. “Enda au kaitsmiseks kohtusse pöördumine suurendaks seda skandaali veelgi,” ütles Rahvaerakonna liige Hallaste, kes on korra ajakirjanduse laimamise eest tulemusteta kohtusse kaevanud. “Eesti kohtusüsteemi tundes võin öelda, et meil oleks väga raske seal midagi tõestada.”

Ajakirja Sexer peatoimetaja Kati Murutari väitel tellisid endine kirikuõpetaja Illar Hallaste ja Hansatee nõukogu esimees Toivo Ninnas 6. mail Pärnu hotelli Viiking endale kümme lõbutüdrukut.

Hotelli direktor Rein Pihhus nimetas Murutari väiteid laimuks. “Minu nähes ei tellinud keegi lõbutüdrukuid,” ütles ta. “Hotellis oli tol õhtul palju rahvast ja ma ei välista, et keegi teine lõbunaised kohale kutsus. Purjus Murutar oli koos mingite kirjudes pükstes naistega hotellis käinud küll.”

Direktor mängis, nagu ta väitis, terve õhtu koos Hallaste ja Ninnasega piljardit ja jõi hotelli baaris viskit. “Ninnas läks Hallastest umbes poolteist tundi varem magama. Keegi ei rääkinud mingitest naistest, me arutasime hotelli tehtavaid investeeringuid.”

Väidetavalt ajakirjandusliku eksperimendi käigus lõbunaistega suhelnud Kati Murutar väitis, et tal on juhtunu tõenduseks Hallaste ja Ninnasega seksinud naiste kirjalik kinnitus. Ajakirjandusse lekkinud info kohaselt olevat väidetavad kliendid nõudnud prostituutidelt sadomasohhistlikke mänge, kuid lõbunaistega pole ajakirjanikel seni kõnelda õnnestunud.

Endi väitel laimu ohvriks langenud Hallaste ja Ninnas kahtlustavad esmalt Sõnumilehes ja Eesti Ekspressis ilmunud artiklite taga miljoni krooni suurust reklaamilepingut.

Selle sõlmimise tingimus olevat olnud Hallaste ja Ninnase nimesid sisaldava artikli ilmumine. Hallaste ei soovinud nimetatud versiooni kommenteerida. “Tellimustööd võib kahtlustada küll, sest mind hakkasid ühel päeval selles küsimuses tülitama eri omanikega Eesti Ekspressi ja Sõnumilehe ajakirjanikud,” ütles Hallaste. “Et tegu polnud mingi avaliku sündmusega, siis võis keegi mõlemat ajalehte korraga ära kasutada.”

Kati Murutari väidete põhjal sutenöörluse kohta kriminaalasja algatamist kaaluv Pärnu politsei pole veel üheltki asjaosaliselt seletusi võtnud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare