Ilmub perekonna-ajaloo käsiraamatTäna kell 16 esitlevad Tartu Ülikooli arhiivinduse õppetool ja ajalooarhiiv professor Aadu Musta raamatut "Eestlaste perekonnaloo allikad", mis on esimene universaalne eestikeelne genealoogiaalane käsiraamat, teatas ülikooli pressiesindaja.

Raamat käsitleb eestlaste genealoogia uurimiseks vajalikke allikaid, nende tekkimislugu ja usaldusväärsust. Lisaks traditsioonilistele perekonnaloo allikatele pühendab autor eraldi peatükid nimeloo (onomoastika) probleemidele ja kartograafilisest materjalist leiduvale perekonnaloolisele ainesele ning genealoogia uurimisele Eestis.

Klassikaliste allikate kõrval käsitleb Aadu Musta raamat ka kurioosseid arhiiviallikaid, mis autori sõnul ei näi esmapilgul antud teemaga kuidagi seotud olevat. "Lähtusin raamatu kirjutamisel põhimõttest, et oma juurte tundmine on osa rahvuskultuurist," ütles Must.

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare