IRL torkas kooseluseaduse õhkõrna kokkuleppe suure pauguga lõhki

 (181)

IRL-i juhi Margus Tsahkna sõnul vastutavad kooseluseaduse vastuvõtmise eest selle algatajad ja see pole IRL-i teema.
IRL-i juhi Margus Tsahkna sõnul vastutavad kooseluseaduse vastuvõtmise eest selle algatajad ja see pole IRL-i teema.Foto: Andres Putting

Kooselu rakendusaktide kokkuleppes kindlad olnud poliitikute kuudepikkune töö lendas eile hommikul vastu taevast. Mis nüüd edasi saab, ei tea keegi.

„Oli kokkulepe, enam ei ole,” ütlevad sotsid riigikogu koridorides õlgu kehitades. See ongi kõige lühem kokkuvõte sellest, mis viimastel päevadel kooseluseaduse rakendusaktidega on toimunud.

Eesti Päevaleht kirjeldab, kuidas läbi higi ja vaeva sündinud kokkulepe eile hommikul kaardimajana laiali lagunes.

24. jaanuar 2016

Poolteist aastat pärast kooseluseaduse vastuvõtmist olid kolme koalitsioonierakonna juhid viimaks niikaugel, et rakendusaktide riigikogus 51 häälega vastuvõtmine oli sisuliselt kokku lepitud. Jevgeni Ossinovski, Taavi Rõivas ja Margus Tsahkna lõpetasid arutelu hilisõhtul. Kokkuleppe sisu on Eesti Päevaleht juba pikemalt kirjeldanud. Kokkuvõttes: erisooliste kooselu jääb seadusesse, lapsendada otseselt samasoolise paari piires ei saa, aga leitakse muu lahendus, et lapse õigused oleksid tagatud, põhiseadusse kirjutatakse sisse, et abielu saab olla ainult mehe ja naise vahel. See pidi tagama rakendusaktidele 51 häält ja Juhan Partsile koha Euroopa kontrollikojas.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare