Tallinna Kaarli kiriku uksed avatakse laupäeva, 5. jaanuari hommikul kell 9.30 ning leinatalitus on avatud kõigile soovijatele.

Samas on kirjanik Jaan Krossiga võimalik hüvasti jätta ka päev varem. Reedel on Kaarli kirik avatud kell 16.00–20.00. Matuste korraldustoimkonna sõnul on kõigil soovijail võimalus teha ring ümber puusärgi ja kirjutada sissekanne sealsamas asuvasse kaastunderaamatusse. Raamat on kirikus nii reedel kui ka laupäeval.

Jaan Krossi perekond palub kirikusse lilli ja pärgi mitte tuua. Selle asemel võivad soovijad kirjaniku mälestuseks süüdata küünla Eduard Vilde mälestusmärgi juurde kirjanike maja vastas Harju tänaval. Kaastundeavaldusi ja järelehüüdeid saab saata ka interneti kaudu Eesti kirjanike liidu aadressil www.ekl.ee.

Laupäevasel leinatalitusel teenib EELK Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piir. Muusika eest kannab hoolt Tõnu Kaljuste. Talitusel kõlab Eesti vanema klassika kõrval ka näiteks Johann Sebastian Bachi ning uuemast klassikalisest muusikast Arvo Pärdi loomingut.

Leinatalitusest teeb otseülekande Eesti Televisioon. Ülekanne algab laupäeva hommikul veidi enne kella 11.00, kuigi telekavadesse seda märgitud ei ole. Järelehüüded Jaan Krossile peavad Eesti vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja Tõnis Arro Eesti üliõpilaste seltsist. Samuti tuleb järelehüüe Eesti kirjanike liidult.

Kirjanike liidu majas peatus

Pärast teenistust liigub sargaauto Kaarli kirikust Harju tänavale Jaan Krossi kodumaja juurde, kus tehakse lühike peatus. Seal kõneleb Eesti kirjanike liidu esimees Karl Martin Sinijärv. Krossi kodu juures toimuvat otseülekandes ei näidata, küll on võimalik seda näha õhtustes teleuudistes.

Muldasängitamine ise toimub kitsamas ringis, perekonna ja sõprade juuresolekul.

87-aastaselt meie seast lahkunud paljude lemmikkirjanik, mitmekordne Nobeli kirjanduspreemia kandidaat Jaan Kross suri 27. detsembril 2007. aastal. Praeguseks on nii internetis asuvas kaastunderaamatus kui ka ajakirjanduses avaldatud sadu järelehüüdeid ja kaastundeavaldusi.