Johannes Pirita: talvel ei tohigi 90-ga sõita

 (35)
Johannes Pirita: talvel üle 80 km/h sõitmine pole kunagi mõttessegi tulnud.
AppleMarkPäevaleht/Pressifoto, Terje Lepp

Liikluseksperdid on välja käinud idee, et osal teedel võiks talvel alandada suurima lubatud sõidukiiruse 80 kilomeetrini tunnis. Liiklusekspert Johannes Pirita märkis, et peab mõtet mõistlikuks.

„Talvel ei ole ma mitte kunagi sõitnud 90 kilomeetrit tunnis, talvine piirkiirus on olnud mul 80 kilomeetrit tunnis. Seega kiidan heaks talvise kiiruse alandamise,” kinnitas Pirita.

Mullu otsustati, et suvist piirkiirust ei tõsteta 90 kilomeetrilt tunnis 100 kilomeetrini tunnis ilma eraldusribata 1+1 sõiduradadega teedel. Sellega nõustub ka Pirita: „Mida väiksem kiirus, seda vähem prohmakaid ja liiklussurmasid. Järgnevatel aastatel võiks samamoodi talitada. Mis selle kiirusega ikkagi siia-sinna jukerdada.”

Tema sõnul ei anna kümme kilomeetrit tunnis kiirem sõit maanteel autojuhile erilist ajavõitu. „Kui linnas sõita 40 kilomeetrit tunnis ja 20 meetri pärast on jalakäija teel, siis saab auto enne seisma. Aga kui sõidate 50 kilomeetrit tunnis, siis ei saa pidama, vaid sõidate jalakäijale otsa [kiirusega] 37 kilomeetrit tunnis. Sellistel juhtudel hakkab kiiruste vahe suurt rolli mängima,” ütles Pirita.

Ühtlasi märkis ta, et ei pea vajalikuks sõidukiiruse alandamist Tallinna kesklinnas 40 kilomeetrini tunnis – kavatsusest räägiti veel mõne aja eest, ent teoks pole see senini saanud.

„Võib-olla mõnes üksikus kohas, mõnel liiklusohtlikul tänaval maksaks langetada piirkiirust. Aga ulatuslikumalt pole küll mõtet,” leidis Pirita.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare