Juminda poolsaare lähedalt leiti vist allveelaeva Kalev vrakk

                 
Juminda poolsaare lähedalt leiti vist allveelaeva Kalev vrakk
Allveelaev Kalev parematel päevadel
wikipedia
Viimase kinnituse, et tegemist on just Kaleviga, annavad täien­davad uuringud.

Meremuuseumi teaduri ja allveearheoloogi Vello Mässi sõnul leiti 1936. aastal ühes Lembituga Eesti mereväele soetatud allveelaeva Kalev vrakk eelmisel nädalal Juminda poolsaarest viis meremiili põhja poolt.

„Pärast pikka eeltööd olime tänavu suvel keskendunud Kalevi otsingutele Juminda miiniväljal, kus alus uppus oletatavalt 1941. aasta oktoobris,” ütles tänavu juba 33. aastat mereuuringutega tegelev Mäss, kelle jaoks on Kalevi leidmine olnud üks elu unistusi.

Et 85 meetri sügavuselt merepõhjast leitud allveelaeva näol on tegemist just mereväe auks ja uhkuseks olnud Kaleviga, sellele viitab sonari pilt. „Kui allveelaevad on üldiselt pikad ja sihvakad, siis erilise kerekujuga Lembitu ja Kalevi miinišahtidega keskosad olid väga laiad. Leitud allveelaeva keskosa on samuti väga lai, mis viitab, et suure tõenäosusega on tegu Kaleviga,” selgitas Mäss, kuidas ta kunagi Eesti mereväe auks ja uhkuseks olnud laeva jälile jõudis. Mäss avaldas lootust, et peagi õnnestub mõne mereväe moodsa tehnikaga varustatud miinijahtijaga vrakki täpsemalt uurima minna.

Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.


Registreeritud (0) Anonüümne (0)
Jäta kommentaar
või anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare