Jüri Mõis ei usu Lao suhteid maffiaga

 (5)

Hiline uudis

Tallinna linnapea Jüri Mõis ütles eile õhtul Eesti Päevalehele, et ta ei usu oma sõbra Meelis Lao suhteid maffiaga.

“Ma ei suutnud FBI andmeid uskuda, sest teema on juba varem üles tulnud ja mina olen isiklikult pöördunud nii kapo kui ka kriminaalpolitsei poole, kes mõlemad on veel alles hiljuti kõige kõrgemal tasemel kinnitanud, et Meelis Lao kohta ei ole neil mingeid süüdistusi ega etteheiteid,” lausus Varssavist Euroopa Liidu kandidaatriikide pealinnade juhtide kohtumiselt naasnud Mõis. “Ma loodan, et tegu on poliitilise valeinformatsiooniga.”

Reedel tuli avalikuks, et Ameerika Ühendriikide Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) andmetel on Isamaaliitu kuuluva Mõisa hea sõber Meelis Lao Peterburi organiseeritud kuritegevuse esindaja Eestis.

Mõisa sõnul oli tal eile FBI andmete teemal telefonikõne peaminister Mart Laariga. “Vestlusest peaministriga sain teada, et FBI-l olla Meelis Lao vastu tõsiseid süüdistusi,” ütles linnapea. “Olukord muutub selles mõttes kummaliseks, et ma ei saanud täpselt teada, milles on FBI etteheidete sisu.”

Mõisa sõnul ei ole talle võimaldatud tutvuda Meelis Laod maffiaga seostatavate dokumentidega. “Asi on selles osas kummaline, et Reformierakonna juhatus arutab seda dokumenti, aga Tallinna linnapea, keda asi puudutab, ei tohi isegi selle sisust teada,” sõnas Mõis. Linnapea sõnul peab ta Lao kohta käivaid süüdistusi kontrollima.

“Olen ka vastava telefonikõne William Moschellaga (FBI esindaja Balti riikides – toim.) kokku leppinud,” lausus Mõis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare