Jüri Mõisa sõber Meelis Lao kohtus korduvalt Vene allilmajuhi “Mogilaga”

 (5)
Jüri Mõisa sõber Meelis Lao kohtus korduvalt Vene allilmajuhi “Mogilaga”
Moskva Kriminaaljälitus.

“Mogila” nime all tuntud Peterburi allilma üks tunnustatumaid autoriteete Konstantin Jakovlev on aastaid käinud Eestis, kus ta on suhelnud Meelis Lao ja tapetud Mait Metsamaaga.

Viimase kolme aasta jooksul piirivalve andmetel viis korda Eestis käinud “Mogilale” vormistas vähemalt ühe korra küllakutse turismifirma Baltic Tours, mille juht oli Tallinna abilinnapea Metsamaa.

“Mogila” kohtumise Laoga ühes Tallinna ööklubis fikseerisid Eesti Päevalehe andmetel Eesti eriteenistused.

Eesti eriteenistuste infot kinnitasid ka anonüümsust palunud Peterburi siseasjade osakonna töötajad ning Peterburi ajakirjanikud. Nende väitel on Kostja “Mogila” vahendanud Meelis Lao kütusetransiidi äri. Ilmselt on “Mogilal” tekkinud suuremad ärihuvid Balti ja Skandinaavia riikide suunal.

Tallinna linnapea Jüri Mõisa sõpra Meelis Laod võis 1998. aastal tihti näha Peterburis. Sageli käis ta Peterburi Eesti konsulaadis ja lõi aktiivselt kaasa Neevalinnas äri ajanud eestlaste klubi organiseerimisel. Samal ajal tegutses Peterburis tihti ka 1999. aasta sügisel tapetud Metsamaa.

Just sel ajal tekkisid Laol ja Metsamaal suhted “Mogilaga”. Peterburi õiguskaitse organite andmetel aitasid just Eestist pärit sõbrad teda korteri muretsemisel Stockholmi.

“MOGILA” EESTIS SAGE KÜLALINE. Kostja “Mogila” on Eestis olnud sage külaline. Ta on saanud Eesti viisa kahel korral, 1998. aasta detsembris ja 2000. aasta märtsis, mõlemal korral pooleks aastaks. Selle aja jooksul on ta Eestis käinud vähemalt viiel korral, iga kord paaripäevastel külaskäikudel.

Esimese viisa taotles “Mogilale” Mait Metsamaa firma Baltic Tours Peterburi esinduse kaudu, teisel korral aknaid valmistav firma Parmek (tänase nimetusega Fenestra).

AS Fenestra müügiesindaja Kalmer Suurkütt tunnistas, et Konstantin Jakovlev sai kutse, mille alusel talle viisa vormistati läbi tema.

Küsimuse, kas ta teadis Jakovlevi sidemetest allilmaga, soovis Suurkütt jätta vastuseta.

“Vaatasin oma kaustikust järele, kutse vormistamine käis tõesti läbi minu. Mina püüan müüa võimalikult palju Parmeki aknaid. Mind ei huvita inimese taust. Venemaal käib kõik ettemaksuga. Kui inimene on raha ära maksnud ja aknad kätte saanud, siis mu mind enam ei huvita,” rääkis ta.

Samuti väitis Suurkütt, et Jakovlev käis ise kahel korral Eestis akendel järel.

Ühel külaskäigul Eestisse oli “Mogila” vormistatud autojuhiks ning tema töökohaks märgiti Peterburi firma Autotravel-Klub.

“MOGILA” VÕIB SAADA EESTI KODANIKUKS. Kostja “Mogila” armastus Eesti vastu kasvas viimastel aastatel niivõrd suureks, et ta abiellus endast paarkümmend aastat noorema naisega. Riina Jakovleva (26) kandis enne abiellumist eesti perekonnanime Jüris ja on Eesti kodanik.

Kui Konstantin “Mogila” Jakovlev peaks ühel hetkel hakkama taotlema Eestis tähtajalist elamisluba, saaks ta selle tänu abikaasale lihtsustatud korras. Kui kolm aastat tähtajalise elamisloaga täis saab, võib edasi taotleda alalist elamisluba.

Fiktiivsete abielude kaudu on Eestis elamislube saanud aja jooksul mitmed Venemaalt tulnud kuritegelike rühmituste liidrid. Kostja “Mogila” ei pea isegi fiktiivset abielu sõlmima.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare