Kadrioru Luigetiik voolab täna veest tühjaks

 (1)

Pärast tiigi merretühjendamist järgnevad tiigi ja selle ümbruse uuendustööd.

Täiesti tühjaks tiiki siiski ei lasta, et mitte hävitada tiiki puhtana hoidvaid kuuskvetikaid, tänu kellele pole “Luigetiik elus haisenud”, nagu ütleb Kadrioru pargi direktor Ain Järve. Tema sõnul on Luigetiigi vesi 105 protsenti puhas, mida tõestab ka lepamaimude olemasolu tiigis. Ilma kuuskvetikateta oleks tiik ühtlaselt roheline nagu Snelli tiik.

Põhiliseks uuenduseks on oma aja ära elanud puust ülevoolu asendamine uue roostevabast metallist ülevooluga, mis juhib peamiselt kevade ja sügisega kaasneva üleliigse vee Ülemiste voolukollektorisse ning sealt merre.

Korda tehakse ka tiigi kannatada saanud paekaldad: vee poolt ärauuristatud müürivuugid täidetakse taas seguga.

Samuti saab tiik ehteks neli uut purskkaevu. “Need tulevad millimallikakujulised ning värvilisemad, kui eesti rahvas on harjunud kohalikes parkides nägema,” märkis Järve.

Laupäeval on sünnipäevapidu

Luigetiigi renoveerimistööde selleaastane osa jõuab lõpule 24. augustil, mil uued purskkaevud avatakse kontserdiväljakul toimuva galakontserdiga. Park saab juurde 108 laternat, uuendatakse teekatteid, parandatakse murupindasid ja paigaldatakse endisest oluliselt rohkem pargipinke.

Sel laupäeval peetakse Kadrioru pargi sünnipäeva ja avatakse Weizenbergi tänaval pargivahi majakeses pargi muuseum. Kadrioru kunstimuuseum korraldab 5–11-aastastele lastele lossi ees kell 11 traditsioonilised lilleaiamängud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare