Kaitseliidu Tartu malev sai kätte oma lipud

 (2)
Kaitseliidu Tartu malev sai kätte oma lipud
Raigo Pajula

Laupäeva keskpäevaks oli Tartu Raekoja platsile üles rivistunud 240 Kaitseliidu Tartu maleva liiget, et pühitseda Kaitseliidu Tartu maleva ja tema nelja allstruktuuri lipud, teatas liit.

Kaitseliidu Tartu maleva lippudepäeval olid Tartu Raekoja platsile koos lipumeeskondadega välja toodud veel kolmkümmend lippu.
Esindatud olid Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad, kaitseväeosad, siseministeeriumi asutused, kõrgkoolid, üliõpilasorganisatsioonid, kohalikud omavalitsused.

Pisut enne keskpäeva, ajal mil kaitseliitlased alles Raekoja platsile kogunesid, täitis ja allkirjastas peaminister Andrus Ansip Tartu Raekoja saalis Kaitseliitu astumise sooviavalduse.
„Kaitseliit kätkeb endas kodaniku vaba tahet kaitsta oma riiki, oma
rahvast, oma maad,“ ütles Andrus Ansip.
„Seetõttu on minu puhul loomulik liituda Kaitseliiduga, sest iga Eesti Vabariigi kodanik peab olema valmis kaitsma oma rahvast, oma maad.“

Nelja Kaitseliidu kaplani poolt läbi viidud vaimuliku tseremoonia järgselt lõid lipuvarrastesse Eesti Vabariigi peaminister Andrus Ansip, kaitseminister Jaak Aaviksoo, samuti lõid mälestusnaelu Tartu maavanem Esta Tamm, Tartu linnapea Urmas Kruuse, Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste ning Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus ja paljud teised Kaitseliidu partnerite ning lipu annetajate
esindajad.

Kaitseliidu Tartu malevale andis lipu üle Tartu linnapea Urmas Kruuse, I malevkonnale Luunja vallavanem Aare Anderson, akadeemilisele malevkonnale Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste, Naiskodukaitse Tartu ringkonnale Naiskodukaitse auliikmed Linda Kraft ja Heino Noor, Noorte Kotkaste Tartu malevale Tartu maavanem Esta Tamm.

Lipud võttis vastu ning maleva nimel andis lipuvande Kaitseliidu Tartu maleva pealik major Ülar Vomm.
Tartu maleva lippudepäevale kohaletulnu tartlasi tervitasid lühikese sõnavõtuga nii peaminister Andrus Ansip, kaitseminister Jaak Aaviksoo kui ka Kaitseliidu ülem kolonelleitnant Raivo Lumiste.
Tseremooniale ning pidulikule marsile järgnes Kaitseliidu Tartu maleva ja partnerorganisatsioonide - politsei, päästeameti jt relvade- ja varustuse näitus ning pakuti sõdurisuppi.
Lippudepäeval mängis maleva puhkpilliorkester Popsid. 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare