Kaitseministeerium: EAL-i plaan tekitab nõutust

 (92)
Kaitseministeerium: EAL-i plaan tekitab nõutust
----

Arhitektide liidu esitatud seisukoht Vabadussõja võidusamba rajamise edasi lükkamise kohta tekitab kaitseministeeriumis ja sihtasutuses Vabaduse Monument nõutust.

"Tänaseks on samba loomisprotsessis jõutud vajalike lepingute sõlmimiseni ja kaitseministeerium suhtub tõsiselt ning konstruktiivselt Vabariigi valitsuse poolt antud ülesandesse püstitada Vabadussõja võidusammas Tallinnas Vabaduse väljakule 28. novembriks 2008," teatas kaitseministeerium.

"Alates võidutöö välja selgitamisest möödunud aasta augustis on kaitseministeerium koostöös ideekavandite autorite ja teiste erinevate osapooltega teinud mitmeid kompromisse rajatava monumendi kõrguse, kuju ja materjali valikul.

Sambale on oma toetust kinnitanud ka rahvas. Viimase avaliku arvamuse kohaselt (november 2007) oli Vabadussõja võidusamba praegusele lahendusele toetus kõigi eestimaalaste hulgas 74%."

Siiski on kaitseministeeriumi kinnitusel ülimalt positiivne arhitektide liidu ettepanek taastada E.J. Kuusiku 1928. aastal Kaitseväe kalmistule loodud ja 1950. aastal hävinud Vabadussõja mälestusehis. Ministeeriumi väitel on selle taastamine plaanis.

 
 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare