„Tänane Euroopa Parlament on keeruline, vastuoluline, aga mõjuvõimas jõud Euroopa Liidus. Pärast uue alusleppe jõustumist kasvab tema mõjuvõim veelgi. Seetõttu peab nii võimalikel kandidaatide kui ka nende valijatel ja toetajatel olema selge ettekujutus, milleks ja mida minnakse sinna tegema,“ kirjutas Kallas.

„Oletan, et järgmises koosseisus saavad vastuolud liikmesriikide ja Euroopa Parlamendi vahel olema teravamad kui kunagi varem. Euroopa Parlament tugevneb kui Euroopa ühisriigi parlament, aga praktilises tegevuses on ju Euroopa Liit seni veel ikkagi liikmesriikide vabatahtlik rahvusvaheline ühendus. Europarlamendi tulevased saadikud peavad ennast väga selgelt määratlema - mille poolt ja mille vastu olla?“

Kallase arvates peab Euroopa Liidu poliitikat kujundada sooviv inimene olema eelkõige Euroopa-meelne ja Euroopa usku. „Usust üksi jääb muidugi väheks. Vaja on ka teadmisi, et aru saada, mida Euroopa rahvaste koostöö tegelikult tähendab, kuidas seda kujundatakse, millised on vastuolud ja probleemid.“

„Europarlamendi saadik peab suutma kaasa rääkida. Tal peab olema pädevust, asjatundmist, et osaleda suurte küsimuste arutelul. Eestist valitud parlamendisaadik ei saa üles ärgata ainult siis, kui kuuleb sõna "Venemaa",“ sõnas Kallas. „Euroopa Liidu ja Venemaa suhted on kahtlemata väga oluline teema ja meil pole põhjust häbeneda ega varjata oma teadmisi selles vallas. Aga see pole lihtsalt sugugi mitte ainuke asi, millest Euroopa tulevik sõltub.“

Tänane peateemaks nimetab Kallas muidugi majanduspoliitikat. “Lähematel aastatel on kaalul Euroopa Liidu suurima majanduspoliitilise saavutuse - Euroopa siseturu, Euroopa vaba turu saatus. Kas suudetakse kaitsta inimeste, kaupade, teenuste ja kapitali vaba liikumist liikmesriikide õela ja omakasupüüdliku protektsionismi eest - see sõltub sellest, kui tugev on Euroopa Liit, tema asutused, tema parlament ja täitevasutus - Euroopa Komisjon.“

„Euroopa poliitika on ka tema välispoliitika. Milline on Euroopa Liidu seisukoht maailmakaubanduse asjus? Lähis-Ida problemaatika? Arenguabi programmid? Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide suhted? Need ei saa olema lihtsad.“

Kallas rõhutas, et europarlamendi liikmetest sõltub päris palju ning sinna pole tarvis juhuslikke tegelasi, kes mitte midagi Euroopast ei taipa, ja keda Euroopa üleüldse ei huvita. „Pole tarvis igasugused naljamehi ja käratsejaid.“

„Europarlamendi saadik peab olema veendunud Euroopa ideaalides, peab, toetudes meie oma ajaloo tundmisele, uskuma Euroopa rahvaste ühendusse ja olema Euroopa-meelne. Mõelge kõigele sellele, kui oma hääli andma hakkate,“ manitses Kallas.