Kiivrita sõit tõi Kihnu naisele pahanduse

 (231)

Kiivrita sõit tõi Kihnu naisele pahanduse
Kui president Ilves külastas 2008. aastal Kihnu saart, oli sadamas mootorrattaga vastas ka Mare Mätas. Pobleeme ei tekkinud, kuigi meedia kajastas visiiti põhjalikult. Foto: Arno Mikkor (EPL-i arhiiv)

Viisteist sekundit telesaadet viis kiivrita mootorrattal sõitmise pärast väärteomenetluseni.

Telesaate „Osoon” eetris olnud 15-sekundiline lõik mootorrattasõidust Kihnu saarel tõi SA Kihnu Kultuuriruum juhatajale Mare Mätasele kaela väärteomenetluse. Televaataja kaebas, et Mätas ei kandnud kiivrit, ja nimetas seda räigeks seadusrikkumise propagandaks.

Mare Mätas on hämmingus ja mainib, et ligi poolesaja-aastane külgkorviga mootorrattaga sõitmise traditsioon on Kihnu kultuuriruumi eripära. „Mul on järjekorras mitu telegruppi, kes sooviksid filmida mootorratastega sõitvaid Kihnu naisi, kellel rahvariideseelikud seljas. Kiivrit pole me kunagi kandnud. Kuidas edasi talitada, ma tõesti ei tea,” on Mätas nõutu. Politseile tal pretensioone ei ole, sest kaebuse korral peavad nad oma tööd tegema.

Loe edasi ja saad teada, kas Saksa ajakirjas Auto Bild mootorrattaga poseerinud Kihnu Virve võib kiusliku kaebuse järel trahvi saada või mitte.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare